Визначені переможці Бюджету участі Полтавської області 2019 року

Posted on

21 жовтня відбулося засідання робочої групи з реалізації обласної програми «Бюджет участі Полтавської області на 2017-2020 роки», яке вів голова обласної ради Олександр Біленький.

У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, голови громадських організацій області, працівники виконавчого апарату обласної ради, структурних підрозділів облдержадміністрації.

Учасники засідання розглянули підсумки Бюджету участі Полтавської області 2019 року, обговорили проблемні питання, перспективи проведення конкурсу у наступному році.

За інформацією відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату обласної ради, в 2019 році жителі області подали 205 проектів, з яких 200 відповідали вимогам та були допущені до голосування. За ці проекти під час онлайн- та офлайн-голосування, було віддано майже 330 тис голосів. За результатами голосування, перемогу здобув 71 проект із 17 районів області. Наразі члени робочої групи схвалили результати голосування щодо визначення проектів-переможців. Отже, близько шести мільйонів гривень із обласного бюджету та стільки ж із місцевих бюджетів буде спрямовано на втілення цих громадських ініціатив.

Голова обласної ради Олександр Біленький підкреслив, що Полтавська обласна рада спільно з органами місцевого самоврядування області не лише реалізує проект «Бюджет участі Полтавської області», а й здобула відповідний досвід, яким готова ділитися з іншими областями.

«Хочу зазначити, що ми отримали досвід у проведенні Бюджету участі області та готові ділитися ним, — зазначив Олександр Біленький. — Мені приємно, що фахівці, котрі працювали над розробкою Всеукраїнського бюджету участі певні нюанси, моменти запозичили саме в Бюджеті участі Полтавської області».

Робоча група підтримала ініціативу Олександра Біленького щодо переходу в наступному році виключно на електронну форму голосування за проекти Бюджету участі.

Також у ході засідання було розглянуто впровадження Шкільного громадського бюджету Полтавської області 2019 року.

«Шкільний громадський бюджет для нас – нове завдання, – сказав Олександр Біленький, – Ми прагнемо, щоб діти були самоорганізованими вже із шкільної лави, брали участь у реформуванні свого навчального закладу, тобто не боялися брати на себе відповідальність за шкільне життя і стан свого навчального закладу. Думаю, що наші пронози справдилися – вже подана достатньо велика кількість проектів».

Робоча група внесла пропозицію обласній раді збільшити фінансування проектів Шкільного громадського бюджету з обласного бюджету у 2020 році до 2 млн грн.

Детальна інформація за посиланням: http://oblrada-pl.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=11446:viznacheni-peremozhtsi-bjudzhetu-uchasti-poltavskoyi-oblasti-2019-roku&catid=1:latest-news&Itemid=50