Олександр Біленький презентував результати Бюджету участі Полтавської області 2017 року

Posted on

15 лютого голова обласної ради Олександр Біленький взяв участь у Першому регіональному Форумі «Бюджет участі Полтавської області: здобутки та нові виклики».

Відкриваючи Форум, Олександр Біленький зазначив: «Сьогодні – визначний день для всіх нас, адже вперше в Україні та навіть в Європі реалізовано такий масштабний проект – бюджет участі. Спільними зусиллями ми успішно почали реалізацію нашої основної мети – розвитку партнерських відносин між територіальними громадами та облрадою, залучення мешканців Полтавської області до участі в бюджетному процесі».

За його словами, обласна рада в 2018 році планує збільшити фінансування проекту. При цьому вкрай важливо,  щоб цей проект залишався цікавим для людей, які хочуть реалізовувати свої ініціативи.

У рамках заходу, відбулося урочисте підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво між Полтавською обласною радою та Фондом Східна Європа.  Від обласної ради документ підписав Олександр Біленький, від Фонду Східної Європи –  Віктор Лях.

«Сьогоднішній Форум продемонстрував активність громадян Полтавщини у бажанні покращити своє життя завдяки впровадженню ініціатив у рамках обласної програми Бюджету участі. Фонд Східна Європа і надалі буде підтримувати ініціативи обласної ради, надаючи сервіси, нові інструменти та продукти, експертизу для впровадження таких ініціатив»,— наголосив Президент Фонду Східна Європа  Віктор Лях під час підписання меморандуму.

Окрім цього, Олександр Біленький презентував результати  Бюджету участі Полтавської області 2017 року, нагородив переможців і учасників проекту пам’ятними подарунками та сертифікатами.

Довідково:

Полтавська обласна рада реалізувала у 2017 році проект «Бюджет участі» –  першої в Україні та Європі програми, дія якої поширилася на цілий регіон.

Всього до обласної ради жителі області подали 217 проектів, з яких 189 відповідали вимогам

Положення та були допущені до електронного та паперового голосування. За ці проекти, під час онлайн та офлайн голосування, яке тривало з  14 по 30 вересня, проголосували 54 539 осіб. Переможцями стали 42 проекти з 15 районів (27 проектів – від сільських рад, 8 – від ОТГ, 7 – від селищ, 3 – від жителів міст районного значення). Найбільш активними були жителі Решетилівського (21 поданий проект) та Гадяцького районів (20 поданих проектів).

Для реалізації проектів-переможців у 2018 році з обласного бюджету буде виділено 2 мільйони гривень.

Форум відбувся за підтримки Фонду Східна Європа, Фундації українсько-польської співпраці ПАУСІ, Центру розвитку місцевого самоврядування.

За матеріалами з офіційного сайту Полтавської обласної ради