Пройшов перший навчальний семінар з Бюджету участі Полтавської області

Posted on

У Полтаві пройшов перший навчальний семінар для локальних груп консультантів з Бюджету участі Полтавської області. Як наголосив ініціатор Програми, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, проект направлений, в першу чергу, на активність громадян.

«Ми хочемо, щоб не органи місцевого самоврядування, не депутати місцеві, а прості звичайні люди були ініціаторами проектів, — сказав Олександр Біленький. — На нас звертають увагу міжнародні донорські асоціації. Якщо ми покажемо успіх, то інвестиції будуть збільшені».

Під час навчання понад 90 учасників з усіх районів області пройшли умовний повний цикл подання проекту на конкурс – від заповнення аплікаційної форми та проведення самостійного просування проекту серед населення до голосування.

«Завдяки сьогоднішньому семінару ми знайшли спільні рішення для проблемних питань, які виникали під час підготовчого періоду в зв’язку зі специфікою саме обласного бюджету участі на обласному рівні, — зазначила Ганна Шавиро, заступник керуючого справами – начальник відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату обласної ради . — Першопрохідцями бути важко, але воно того варте. Це унікальний досвід, за яким спостерігає все експертне середовище і це – приклад для всієї України».

Після семінару представники локальних груп поділилися враженнями. Говорять, проект дуже цікавий і допоможе громадянам вирішити низку актуальних проблем.

«Дуже цікавий проект. Безліч проблем, які можна вирішити, — говорить головний спеціаліст загального відділу виконавчого апарату Кобеляцької районної ради Світлана Фельк. – Думаємо, що з нашого району буде багато ідей. Зокрема і екологія цікаво, і спорт, і безпека. Особисто хотілося б вирішити питання з безпритульними тваринами, їх в нас багато, і зі світлофорами є проблеми та з освітленням вулиць».

Нагадаємо, на Полтавщині стартував перший обласний бюджет участі в Україні. Взяти участь у Бюджеті участі Полтавської області може кожен мешканець Полтавщини віком від 16 років. Для цього автор розробляє проект та його кошторис, загальною вартістю до 100 тисяч гривень, збирає 30 підписів на підтримку своєї ідеї, самостійно просуває проект серед населення. Теми проектів: енергозбереження, безпека та громадський порядок, навколишнє середовище, комунальне господарство, культура, освіта, спорт та туризм. Проекти-переможці щороку визначаються відкритим голосуванням жителів Полтавської області (онлайн або фізично в пункті супроводу) та фінансуються 50/ 50 з обласного та місцевого бюджетів.

Втілюватися у життя проекти-переможці, подані у 2017-му році, будуть наступного року. На це буде виділено 2 мільйони гривень з обласного бюджету. Для допомоги громадянам, які бажають взяти участь у розвитку територій, в 25 районах області створені локальні консультаційні групи.

Прийом проектів у 2017 році з 20 липня по 20 серпня. Відкрите голосування з 14 вересня по 30 вересня.

За матеріалами з офіційного сайту Полтавської обласної ради